
Vasárnap este van, kint mindent beborított a köd és teljesen besötétedett. A tegnapi eső elmosta szinte az összes havat, ami a hét elején leesett. Jólesik ilyenkor is kimenni és sétálni egy kicsit. Majd a friss, hideg levegő után egy forró gyömbér teát kortyolgatva lehet rajzolni, festeni, attól függ kinek mihez van éppen kedve, hogyan szeretné kifejezni önmagát.
Megmondom nektek őszintén mostanában inkább rajzolok. No, nem mintha nem szeretnék már festeni, de gyakorolnom kell. Ugyanis elárulom nektek a nagy titkot, rajzolni tanulok. Szerettem volna fejlődni, portrét rajzolni és úgy alkotni, hogy az, amit rajzolok, vagy festek, az olyan ábrázolás legyen, amilyennek lennie kell.
Mivel nem hiszek a véletlenekben, mert ugye minden okkal történik. Pont akkor és pont azzal az emberrel hozott össze a sors, aki már pár hónapja hetenként egyszer segít elsajátítani a rajzművészet mesterségét. Mindig hoz valamit, amit éppen rajzolni fogunk. Kis szobrok, kész kompozíciók, vagy nagy mesterek rajzait másoljuk. Mert ugye ő velem rajzol, hogy a neuronjaim elsajátítsák azt a technikát, amivel ő dolgozik. Így őt, illetve a nagy mestereket másolva egy idő után megtalálom, vagyis kialakul a saját, csak rám jellemző, amolyan „Edinás” stílusom.
Szóval szeretném nektek bemutatni Szekér Istvánt, aki festőművész, természetgyógyász, történelem és rajz szakos tanár. Bár azt vallja magáról, hogy minden illetve, a minden, az inkább majdnem minden. Érdekes és sokat olvasott személyiség, sokat beszélgetünk alkotás közben. Persze szinte sohasem az rajzolásról.
Mindig tanulok tőle valami újat, vagy amiről még sohasem hallottam. Az is előfordul, hogy filmeket, videókat, előadásokat ajánl, amelyeket érdemes megnéznem. Így sikerült szó szerint végigröhögnöm a 6:3 avagy, játszd újra Tutti c. filmet, ami egy igazi magyar kultuszfilm. Ajánlom mindenkinek, aki még nem látta. Az ő hatására néztem meg Géczy Gábor – Mátrix elemzése c. előadást is, ami hozzásegített, hogy kicsit másképp lássam önmagam és a körülöttem levő világot.
Ha többet szeretnétek róla tudni, akkor kövessétek Facebookon, a Facebook – Szekér István linkre kattintva éritek el őt.
A bejegyzésben szereplő képeket, fotókat Szekér István készítette és az ő engedélyével tettem közzé.
Ha tetszett a bejegyzés, kattints a bejegyzés alatt található megosztási lehetőségek bármelyikére! Köszönöm!
A cikk alatt a Hozzászólás ablakban a véleményed is közzéteheted! Kíváncsian várom észrevételeidet, kérdéseidet, ötletedet és segítő, építő kritikádat!
Ezen kívül követhetsz a követés gombra kattintva, illetve feliratkozhatsz hírlevelemre is, ha szeretnél értesítést kapni a bejegyzésekről! 🙂
Köszönöm, hogy velem tartotok!
Somogyi Edina