Mire van szükségem a festményem elkészítéséhez?
- Először is papírra, vászonra vagy esetleg farost lemezre, ez attól függ, mire szeretnél festeni…
- Ha vászonra, vagy farost lemezre festesz és nincs előkészítve, akkor nem árt átkenni a felületet alapozófestékkel. Tehát alapozófestéket is vásárolnod kell. Ha beleszeretsz a festésbe érdemes nagyobb kiszerelést választanod, mert úgy gazdaságosabb.
- Szükséged lesz még ecsetre, ceruzára és akril festékre.
- Mindenképpen durva szőrű ecsetet vásárolj, ezekből is többféle méretet. Az ecsetek mérete attól is függ, mekkora felületre akarsz festeni, ha A4-es az alapod, vagy papírod, akkor vékonyabb ecseteket, 1-es, 2-es, 4-es, 5-ös és egy vastagabb ecsetet (10-re) kell beszerezned. Én nagyobb felületek esetén is ezeket a méreteket használom általában. Nekem vannak lapos, illetve gömbölyű fejű ecseteim, de megmondom őszintén a laposakat még nem használtam.
- Ceruzából, ha sok fehéret illetve világos színeket akarsz használni, akkor a kemény H-s ceruzát ajánlom, ami alig fog látszani. Ha sötétebb képet szeretnél alkotni, akkor mindegy milyen ceruzát használsz, mert a sötétebb festékek befedik a ceruzát. Nem fog látszani a képeden a ceruza vonala.
- Akril festékből nagy a választék, én a Pentart család termékeit használom mostanában, ami tégelyes kiszerelésű. A tubusos festékeknél az volt a problémám, hogy ha nem használtam egy ideig, alig tudtam letekerni a kupakját, persze, ha áttöröltem volna a tubus száját, akkor nem lett volna ilyen probléma, de hát ez sokszor elmaradt… 🙂
Hol szerezzem be a vásznat, a papírt, az ecsetet, a ceruzát, illetve a festéket?
Nagyobb papírboltokban, ahol van hobbi részleg. Legegyszerűbben viszont hobbi- és művészkellék üzletekben, valamint internetes webáruházakban tudod beszerezni.
Hogyan kezdjek hozzá?
- Első lépésként, hacsak nem papírra festesz, le kell alapoznod a felületet az alapozófestékkel, vagyis egyszerűen átkened a vásznat, vagy a farost lemezt a festékkel. Majd hagyod megszáradni.
- Ha megszáradt a felület, akkor felskiccelheted, amit szeretnél megfesteni, ha erre nincs szükséged, vagy csak kreatív szeretnél lenni és csak játszani a színekkel, vagy a formákkal akkor ezt a lépést nyugodtan elhagyhatod.
- Szükséged lesz vizes edénykére. Nekem több kiürült savanyúságos dobozom van, amely teljes mértékben megfelel a célnak. Használhatsz kiürült befőttes üveget, elvágott ásványvizes flakont, ami éppen van otthon. Ha több színnel festesz, érdemes több vizes edényt tartanod, mert a fekete például nagyon megszínezi a vizet, és nem győzöd majd cserélni.
- Az ecseteket pedig rakd a vízbe. Egy jó tanács, mindig most ki az ecseteidet használat után, ugyanis az akril festék megeszi az ecsetek sörtéit. Sajnos sok ecsetem esik ily módon áldozatul az akril festékeknek.
- Jó, ha bekészíted elérhető távolságba a papírtörlőt, vagy egy jó nedvszívó rongyot, ha esetleg fel kell itatni a festéket, vagy szárazra kell törölnöd az ecsetet.
- Ha a ruhádat védeni szeretnéd, vegyél fel egy kötényt, vagy olyan ruhát, amelyet nem sajnálsz, velem gyakran előfordul, hogy rám freccsen a festék.
Kezdd el kifesteni a képet. Nekem, megmondom őszintén, egy fehér műanyag tányér a palettám, ahol kikeverem a színeket. De sokszor a kiürült festékesdobozokat használom a színek kikeveréséhez, vagy egyszerűen a vásznon maszatolom össze a színeket.
Ha tetszett a bejegyzés, kattints a bejegyzés alatt található megosztási lehetőségek bármelyikére! Köszönöm!
A cikk alatt a Hozzászólás ablakban a véleményed is közzéteheted! Kíváncsian várom észrevételeidet, kérdéseidet, ötletedet és segítő, építő kritikádat!
Ezen kívül követhetsz a követés gombra kattintva, illetve feliratkozhatsz hírlevelemre is, ha szeretnél értesítést kapni a bejegyzésekről! 🙂
Köszönöm, hogy velem tartotok!
Somogyi Edina
Èrtesítèseket szeretnék kapni,kezdő akril festési tehnikákhoz.pl.fenyőfa,viràg. Köszönöm.piroska.
Kedves Piroska!
Ma reggel ez volt az első olvasatom az interneten.
Nagyon köszönöm a sok jó tanácsot. Alig egy hete
kezdtem el a festészet rejtelmaibe betekinteni.
Még kevés eszköz áll rendelkezésemre, de már
elkészült 3-4 “festmény”, ha annak nevezhetem.
Tehát a legelején vagyok…még nagyon kezdő.
Köszönöm még egyszer. Jó egészséget kívánok!